MIT
Airport Adem Jashari
akp deri me 5 maj
kek
valamobile
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Ministri i Jashtëm Pacolli: Raportet e shkëlqyeshme me Kroacinë do t’i avancojmë ekonomikisht
Ministri i Jashtëm Pacolli: Raportet e shkëlqyeshme me Kroacinë do t’i avancojmë ekonomikisht

Ministri i Jashtëm Pacolli: Raportet e shkëlqyeshme me Kroacinë do t’i avancojmë ekonomikisht

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli, ka takuar homologen e tij kroate, Marija Pejcinoviq- Buriq. Ai  ka bërë me dije se do t’i avancojnë raportet Kosovë-Kroaci, duke organizuar edhe një forum ekonomik. “Takim shumë miqësor me ministren e jashtme kroate, Marija Pejcinoviq-Buriq. Raportet e shkëlqyeshme ndërmjet dy vendeve tona do t’i avancojmë ekonomikisht duke organizuar forumin ekonomik për të fuqizuar edhe më tej lidhjen ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës”, ka shkruar Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Të premten në Drenoc të Rahovecit shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Të premten në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...