KEK
Fillimi / Lajmet / Ministrja Haradinaj-Stublla, e zhvillon një video konferencë me drejtoreshën e NDI në Kosovë, Nancy E. Soderberg
Ministrja Haradinaj-Stublla, e zhvillon një video konferencë me drejtoreshën e NDI në Kosovë, Nancy E. Soderberg

Ministrja Haradinaj-Stublla, e zhvillon një video konferencë me drejtoreshën e NDI në Kosovë, Nancy E. Soderberg

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një video konferencë me drejtoreshën e NDI në Kosovë, Nancy E. Soderberg. Në kumtesën ministrore thuhet se kryediplomatja Haradinaj-Stublla me këtë rast ka falënderuar drejtoreshën e NDI, Soderberg, për përkrahjen e vazhdueshme që ky institucion e ka dhënë për konsolidimin dhe demokratizimin e institucioneve vendëse. Ministrja gjithashtu e ka njoftuar drejtoreshën Soderberg edhe me zhvillimet aktuale në MPJD si dhe kanë diskutuar edhe për modalitete e reja të bashkëpunimit.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...