Fillimi / Lajmet / Mona Agrigoroaiei: Kumanovës heroike

Mona Agrigoroaiei: Kumanovës heroike

(Me rastin e Betejës çlirimtare ne qytetin e Kumanovës midis forcave shqiptare të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare-UCK dhe pushtuesit sllavo-maqedonas)

 

 

Kumanova trime

Djep i Ilirise,

Ne flake je, por jo jetime

Per clirim te Shqiptarise.

  

Mos u dorezo kurre,

Jeta ne roberi ska kuptim

Qendro trimereshe

Per te priturin ribashkim!

 

 Djemte e UCK-se do te flakin

Bishtin e pushtuesit barbar’

Djemte e UCK-se

do te ngordhin bishat antishqiptar’.

 

 Rrofte UCK-ja!

Rumani, 9 maj 2015

 

 

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...