MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Mustafa: Kosova po e thellon bashkëpunimin me NATO-n
Mustafa: Kosova po e thellon bashkëpunimin me NATO-n

Mustafa: Kosova po e thellon bashkëpunimin me NATO-n

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendësndihmës sekretarin e përgjithshëm të NATO-s për Operacione, John Manza. Sipas një komunikate të Qeverisë, kryeministri Mustafa dhe Manza kanë biseduar për procesin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet NATO-s dhe Kosovës, si dhe për zhvillimet tjera aktuale politike dhe të sigurisë në Kosovë. Në këtë kontekst, kryeministri Mustafa theksoi rolin e rëndësishëm si dhe besimin që gëzon KFOR-i në Kosovë

Kontrolloni gjithashtu

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Ish-sekretari amerikan i shtetit Henry Kissinger ka paralajmëruar se koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ...