KEK
Fillimi / Lajmet / Nasim Haradinaj: Nuk ia dorëzojmë dosjet Speciales pa praninë e gjykatave vendore ose Policisë së Kosovës
Nasim Haradinaj: Nuk i dorëzojmë dosjes Speciales pa praninë e gjykatave vendore ose Policisë së Kosovës

Nasim Haradinaj: Nuk ia dorëzojmë dosjet Speciales pa praninë e gjykatave vendore ose Policisë së Kosovës

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj ka folur serish sot për dosjet që kanë arritur në zyrat e tyre. Ai ka thënë se mbrëmë sekretarit të kësaj organizate i janë kërkuar dosjet e reja nga njerëz të autorizuar të Tribunalit të Dhomave të Specializuara, por që Haradinaj ka thënë se nuk do t’i dorëzojnë  ato pa praninë e gjykatave vendore ose Policisë së Kosovës. Ai po ashtu ka theksuar se beson që këto informacione po rrjedhin “si pasojë e dy prokurorëve amerikanë që kanë dhënë dorëheqje, se e kanë parë që kanë rënë pre e karremit e aparatit shtetëror”. Haradinaj po ashtu ka shtuar se dikush është duke i përgjuar zyrat e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës e miraton në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete

Kuvendi i Kosovës e miraton në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete

Kuvendi i Republikës së Kosovës e ka miratuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin ...