Sot ka filluar stërvitja më e madhe ushtarake e NATO-s që nga fundi i Luftës së Ftohtë

NATO do t’i bashkohet zyrtarisht koalicionit kundër ISIS-it

NATO ka vendosur t’i bashkohet zyrtarisht koalicionit ndërkombëtar kundër grupit xhihadist të Shtetit Islamik në Irak dhe në Siri, deklaroi një burim diplomatik. SHBA-ja, që drejton këtë koalicion, ka kërkuar që prej më shumë se një viti që Aleanca Atlantike të bëhet anëtare me të drejta të plota. “Vendimi i marrë në nivel ambasadorësh të vendeve të NATO-s, duhet të miratohet nga presidentët dhe kryeministrat që do të mblidhen sot në samitin e Brukselit”, sipas këtij burimi.

Kontrolloni gjithashtu

Tajar Kağan Ataj: 100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Turqi-Shqipëri, shënon një periudhë e veçantë në mes të dyja vendeve

Tajar Kağan Ataj: 100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Turqi-Shqipëri, shënon një periudhë e veçantë në mes të dyja vendeve

Duke folur për Agjencinë Anadolu, ambasadori i Turqisp, në Tiranë, Tajar Kağan Ataj   vlerësoi marrëdhëniet, …