Rama: Vazhdon takimi me drejtuesit e vendeve anëtare të NATO-s

Rama: Vazhdon takimi me drejtuesit e vendeve anëtare të NATO-s

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkruar se sot në Bruksel vijon takimi me krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të NATO-s, me presidentin Trump, kancelaren Merkel, Mbretin e Belgjikës dhe personalitete të tjera. “Ju uroj një ditë të mbarë nga Brukseli ku pas takimeve mbrëmë, me përfaqësuesen e Lartë të BE, Mogherini dhe liderët e Ballkanit Perëndimor për perspektivën evropianeve të vendeve tona, vijon sot takimi me krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të NATO-s, me Presidentin Trump, Kancelaren Merkel, Mbretin e Belgjikës dhe personalitete të tjera”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Carl Bildt

Carl Bildt e konsideron ofertë të drejtë, propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, Carl Bildt, e konsideron si një “ofertë të …