KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Ali Hoti, nga fshati Ratkoc i Rahovecit
Ndahet nga jeta ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Ali Hoti, nga fshati Ratkoc i Rahovecit

Ndahet nga jeta ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Ali Hoti, nga fshati Ratkoc i Rahovecit

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Ali Hoti, nga fshati Ratkoc i Rahovecit ka ndërruar jetë sot në moshën 52-vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi. “Shumë e dhimbshme vdekja e Hasan Ali Hotit, ushtarit sypatrembur të lirisë…Aktivitetin luftarak, si pjesë aktive e njësitit të gatishmërisë së përhershme luftarake në Ratkoc e Anadrini, e përfundoi me nder e krenari në Koshare, ku si pjesëtar i njësitit ‘Delta’ thyen gardhin e hekurt që i ndante shqiptarët. U kthye triumfalisht në vendlindje dhe vazhdoi jetën familjare me përkushtim”, ka shkruar ndër të tjera Latifi.

Kontrolloni gjithashtu

Nesër në bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, në orën 12.00, mbahet “Ora e Lirisë”

Sot në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, në orën 12.00, mbahet “Ora e Lirisë”

Nesër, më 5 mars, për nder të “Ditës së Dëshmorëve” dhe të Epopesë së Ushtrisë ...