KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta pasi e humbi betejën me koronavirusin, veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haki Rushiti nga Prekazi
Ndahet nga jeta pasi e humbi betejën me koronavirusin, veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haki Rushiti nga Prekaz

Ndahet nga jeta pasi e humbi betejën me koronavirusin, veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haki Rushiti nga Prekazi

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haki Rushiti ka vdekur pasi humbi betejën me koronavirusin. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku. ”Si pasojë e virusit Covid-19, paska ndërruar jetë Haki Rushiti nga Prekazi”. ”Duke e njohur që nga rinia, Hakiu ishte burrë shumë i mirë e i dashur për të gjithë. Ishte aktivist i palodhshëm e punëtor shumëvjeçar i shkollës “Azem Bejta” në Prekaz”, ka shkruar Lushtaku. Ai u ka shprehur ngushëllime familjarëve për humbjen e Rushitit dhe në fund ka bërë thirrje që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore për të mbrojtur nga Covid-19.

Kontrolloni gjithashtu

Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media lidhur me pagesën e orëve shtesë

Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media lidhur me pagesën e orëve shtesë

Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së ...