Ndahet nga jeta Xhafer Krasniqi babai i dëshmorit të kombit, Përparim Krasniqi

Ndahet nga jeta Xhafer Krasniqi babai i dëshmorit të kombit, Përparim Krasniqi

Sot u nda nga jeta Xhafer Krasniqi babai i dëshmorit të kombit, Përparim Krasniqit. Lajmin e ka bërë të ditur Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës –  dega në Pejë. Ai përvec që ishte prind i një dëshmori të atdheut, rrjedhte nga familja e madhe të Sylërexhëve të Vranocit të Pejës, e njohur brez pas brezi për tradita liridashëse.

Kontrolloni gjithashtu

Instituti i Historisë “Ali Hadri” Prishtinë, organizon, Akademinë përkujtimore dhe përuruese të veprës së Akademik Ali Hadrit “Studime dhe kritikë historiografike”

Instituti i Historisë “Ali Hadri” Prishtinë, organizon, Akademinë përkujtimore dhe përuruese të veprës së Akademik …