Hoyt Brian Yee

Ndihmës Sekretari amerikan do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë, ku do të takohet me Veselin dhe ministren Tahiri

Zëvendës Ndihmës Sekretari për çështjet evropiane dhe euro-aziatike i SHBA-ve, Hoyt Brian Yee gjatë ditës së sotme do ta vizitoj Kosovën. Nga ora 13:00, ai do të zhvilloj një takim me kryekuvendarin, Kadri Veselin në kabinetin e kryetarit, njofton zyra për informim e Kuvendit. Ndërsa më vonë rreth orës 15 do të takohet me ministren për Dialog, Edita Tahiri, në objektin e ministrisë së Punëve të Jashtme.

Kontrolloni gjithashtu

U përkujtua Masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë, forcat serb vranë mizorisht 30 civilë shqiptarë, të fshatrave Plloqicë e Gollubovc

U përkujtua Masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë, forcat serb vranë mizorisht 30 civilë shqiptarë, të fshatrave Plloqicë e Gollubovc

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë …