KEK
Fillimi / Njoftime / Në 22-vjetorin e rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj, mbahen aktivitete tematike dhe përkujtimore
Në 22-vjetorin e rënies përkujtohet komandanti i UÇK-së dhe heroi i Kosovës, Remzi Ademaj

Në 22-vjetorin e rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj, mbahen aktivitete tematike dhe përkujtimore

Me rastin e 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj – Komandant Petriti, nesër, më 15 gusht (e shtunë) Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Shoqatën e Veteranëve të Luftës organizon aktivitete përkujtimore.

Më poshtë mund të gjeni agjendën e aktiviteteve, ku i pranishëm do të jetë edhe kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka.

10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

10:30 – Homazhe tek vendi i rënies në Nashec

11:00 – Homazhe tek monumenti i Lirisë

11:30 – Dhënia vullnetare e gjakut në repartin e transfuzionit të gjakut në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Për shkak të distancës nga qyteti, për këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar nga ana e Komunës. Nisja do të bëhet në ora 10:15 nga Shtëpia e Bardhë.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Mitrovicë bëhen homazhe tek lapidari i heroit të kombit Avni Shabani, në 22 vjetorin e rënies heroike të tij

Sot në Mitrovicë bëhen homazhe tek lapidari i heroit të kombit Avni Shabani, në 22 vjetorin e rënies heroike të tij

Në 22 vjetorin e rënies heroike të heroit të kombit Avni Shabani – Dedia njoftohen ...