mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Sot në Prishtinë mbahet Akademi përkujtimore në nderim të heroit të kombit Xhavit Haziri
Në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” mbahet Akademi përkujtimore në nderim të heroit të kombit Xhavit Haziri

Sot në Prishtinë mbahet Akademi përkujtimore në nderim të heroit të kombit Xhavit Haziri

Nën patronatin e Kryetarit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, organizohet Akademi Përkujtimore në nderim të heroit të kombit Xhavit Haziri. Akademia do të mbahet në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”. Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi e ka konsideruar Xhavit Hazirin si personaliteti eminent për liri, shtet dhe bashkim kombëtar. Sipas tij, ai është emblema e shtetit të Kosovës. Xhavit Haziri ka lindur më 3 shtator të vitit 1960 në fshatin Druar të Vushtrrisë. Ai është dëshmor i Luftës së Kosovës dhe mban titullin “Hero i Kosovës”.

Kontrolloni gjithashtu

Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës, i zhdukur 24 vjet më parë, ndihet e zhgënjyer nga Qeveria Rama për mos zbardhjen e rastit

Familja e Remzi Hoxhës, i zhdukur në rrethana ende të paqarta  në një konferencë për ...