MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Institucionet / Në fshatin Pataqan i Ulët ka filluar projekti i ndërtimit të parkut të këtij fshati

Në fshatin Pataqan i Ulët ka filluar projekti i ndërtimit të parkut të këtij fshati

Në fshatin Pataqan i Ulët ka filluar projekti i ndërtimit të parkut të këtij fshati. Në kuadër të këtij projekti parashihet një hapësirë e madhe e gjelbëruar, me parking për vetura, kënd lojërash për fëmijë, kënd basketbolli për të rinjë dhe ulëse përgjatë rrugicave të parkut.

“Në kontratën, përveç këtij parku, parashihet edhe ndërtimi i shtatë parqeve të tjera, të cilat do të ndërtohen në Sapniq, Celinë, Zoqisht, Malësi e Vogël, Ratkoc, Dobidol dhe Senoc”, u shpreh Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi.

Kontrolloni gjithashtu

Takohen kryetarët e dy komunave, Deçanit dhe Plavës ,rruga Deçan-Plavë cilësohet te jetë projekt shekullorë dhe vepër jetësorë

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj me bashkëpunëtorë dhe zyrtar të Ministrisë së Infrastrukturës, ...