Ramush Haradinaj

Në Rahavec dhe në Gjakovë mbahen marshe protestuese për lirimin e Ramush Haradinajt

Në Rahavec dhe në Gjakovë mbahen marshe protestuese për lirimin e Ramush Haradinajt. Sot duke filluar në orën 12:00 në Rahovec, mbahet marshi protestues në mbështetje të Haradinajt. Po ashtu, shoqëria civile në Gjakovë dhe Aleanca e Gruas, mbajnë tubim protestues në mbështetje të Ramush Haradinajt, me moton “Ramushi është Kosova”. Protesta fillon në orën 14:00 te “Lama e Drithit”,  në Gjakovë.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …