KEK
Fillimi / Institucionet / Në vendin e lindjes së tij,  vihet gurthemeli për ndërtimin e fazës së dytë të “Kompleksit Muzeal të Ukshin Hotit”

Në vendin e lindjes së tij,  vihet gurthemeli për ndërtimin e fazës së dytë të “Kompleksit Muzeal të Ukshin Hotit”

Për nder të 17 qershorit, ditëlindjes së prof. Ukshin Hotit u vu gurthemeli për ndërtimin e fazës së dytë të “Kompleksit Muzeal të Ukshin Hotit”. Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në Krushë të Madhe u bë hedhja e gurthemelit për ndërtimin e fazës së dytë të “Kompleksit Muzeal të Ukshin Hotit”. Në këtë ceremoni morën pjesë përfaqësues të institucioneve lokale, familjarë të prof. Ukshin Hotit, si dhe qytetarë. “Sot, për nder të 17 qershorit, ditëlindjes së intelektualit dhe atdhetarit të çështjes kombëtare, prof. Ukshin Hoti, në Krushë të Madhe, vumë gurthemelin për ndërtimin e fazës së dytë të “Kompleksit Muzeal të Ukshin Hotit”. Përveçse e kemi për nder e detyrim, është edhe një dëshmi për ta ruajtur kujtesën tonë, për një atdhetar, politolog, dhe veprimtar siç ishte Ukshin Hoti”,-ka thënë kryetari Latifi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Latifi, ka udhëtuar për në Kroaci për ti vizituar bashkatdhetarët që pësuan nga aksidenti

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka udhëtuar për në Kroaci, i cili me ...