mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Nesër do të mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së
Nesër do të mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së

Nesër do të mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së

Nesër do të mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së. Aktiviteti zhvillohet më 09 gusht 2019, duke filluar nga ora 10:00 në kazermën ,,Adem Jashari’’ të Komandës së Forcave Tokësore në Prishtinë. Në ceremoninë e certifikimit të rekrutëve të rinj do të marrin pjesë: Presidenti i Republikës, z. Hashim Thaçi, Ministri i Mbrojtjes, z. Rrustem Berisha, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama si dhe gjeneralë, oficerë, mysafirë dhe familjarë të rekrutëve të rinj.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Tajip Erdogan

Kryetari i Turqisë, Erdogan, ka paralajmëruar BE-në se mund t’i lirojë nga burgjet anëtarët e të ashtuquajturit Shtet Islamik

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka paralajmëruar Bashkimin Evropian e vendi i tij mund ...