Nishani: Data e zgjedhjeve është dekretuar, politika të gjejë zgjidhje

Nishani: Data e zgjedhjeve është dekretuar, politika të gjejë zgjidhje

Kryetari i Shqipërisë, Bujar Nishani e ka komentuar krizën politike në vend, ku opozita ka deklaruar se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit. Ai thotë se, “Jam optimist se politikanët do të orientohen me ndihmën e Zotit dhe me respekt për njëri-tjetrin të gjejnë zgjidhjen e duhur me më pak pasoja”. Ndërsa lidhur me mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve dhe pretendimeve të opozitës, Nishani ka thënë se data është vendosur. Ai deklaroi se, “Presidenti e ka dekretuar datën e zgjedhjeve. Të shpresojmë se do të gjendet zgjidhja e ngërçit dhe kjo ditë do ta ndihmojë politikën.”

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …