KEK
Fillimi / Lajmet / OBSH bënë të ditur se 133 vaksina të mundshme kundër Covid-19 janë në zhvillim e sipër aktualisht në gjithë globin
MSh dhe AKK do t'i monitorojnë institucionet private që janë licencuar për testime serologjike që të mos dëmtohen qytetarët

OBSH bënë të ditur se 133 vaksina të mundshme kundër Covid-19 janë në zhvillim e sipër aktualisht në gjithë globin

Organizata Botërore e Shëndetit ka deklaruar se 133 vaksina të mundshme kundër Covid-19 janë në zhvillim në të gjithë botën, sipas dokumenteve të postuar në faqen e saj të internetit. Dhjetë nga vaksinat e mundshme janë miratuar për provat klinike në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar dhe Kinë. 123 vaksinat e tjera janë në vlerësim para-klinik në të gjithë botën, përfshirë në Universitetin e Tokios, Universitetin Tulane, Universitetin e Albertës dhe Universitetin e Pittsburgh. Deri më tani në të gjithën botën janë shënuar 378,959 mijë viktima dhe janë regjistruar 6,419,394 të infektuar.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Anton Quni, me ftesë zyrtare të homologut të tij turk, ...