Protesta

Opozita e bashkuar: Protesta e radhës më 26 mars, prej orës 14:00 në sheshin Skënderbeu

Opozita e Bashkuar në një konferencë për gazetarë ka bërë të ditur se protesta e radhës do të mbahet më 26 mars, prej orës 14:00 në sheshin Skënderbeu në qendër të Prishtinës. Më 26 mars do të mbahet një protestë gjithë popullore në sheshin Skënderbeu ku do të kundërshtojnë marrëveshjet për Zajednicën dhe Demarkacionin, duke kërkuar edhe dorëheqjen e Qeverisë. Gjithashtu do të ketë edhe kërkesa tjera”, kanë bërë të ditur liderët.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …