KEK
Fillimi / Lajmet / Opozita e vlerëson shumë të rëndësishme vizitën e Joe Bidenit në Kosovë edhe pse ai nuk takohet me asnjërin prej tyre
Opozita

Opozita e vlerëson shumë të rëndësishme vizitën e Joe Bidenit në Kosovë edhe pse ai nuk takohet me asnjërin prej tyre

Opozita në vendin tonë e vlerëson shumë të rëndësishme vizitën e zëvendës-presidentit amerikan, Joe Biden, edhe pse ai nuk do të takohet me asnjërin  nga përfaqësuesit e saj. Megjithatë opozitarët duke pretenduar ta zbusin qëndrimin e diplomatit të lartë amerikan, thonë se vizita e Bajdenit  është e shkurtër dhe sipas tyre, është normale që të kufizohet vetëm te drejtuesit e institucioneve. Partisë më e madhe opozitare në vend, Lëvizjes “Vetëvendosje”, nuk i mbetet hatri pse Biden, nuk do t’i takojë gjatë vizitës së tij në Kosovë. Vetë fakti se Bajden nuk do të takohet me opozitën por vetëm me krerët e koalicionit qeveritar flet për mbështetjen që ai i jep Qeverisë, jo vetëm për demarkacionin por edhe për realizimin e të gjitha marrëveshjeve me Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në ...