KEK
Fillimi / Lajmet / Nesër mbahet aktivitete kushtuar jetës dhe veprës së Heroit të Kombit, Skënder Çeku
Skënder Çeku

Nesër mbahet aktivitete kushtuar jetës dhe veprës së Heroit të Kombit, Skënder Çeku

Me rastin e 18 vjetorit të rënies  në altarin e lirisë të Heroit të Kombit, Gjeneral Major Skënder Çeku, nesër më 17 gusht 2016 do të bëhen homazhe në nderim të Dëshmorit të Kombit. Aktivitetet do të nisin në orën 10:00 në vendin e rënies në fshatin Loxhë, ndërkaq në orën 11:30 do të bëhen homazhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Gllogjan.

Kontrolloni gjithashtu

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus shprehu sot dëshirën që fushatat e vaksinimit kundër COVID-19 ...