KEK
Fillimi / Lajmet / Në Klinë mbahet akademi përkujtimore për dëshmorin Ndue Përlleshi
Në Klinë mbahet akademi përkujtimore për dëshmorin Ndue Përlleshi

Në Klinë mbahet akademi përkujtimore për dëshmorin Ndue Përlleshi

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Klinës, Sokol Bashota, në këtë qytet mbahet akademi përkujtimore kushtuar jetës dhe veprës heroike të dëshmorit të kombit, Ndue Përlleshi (1908-1949). Akademia përkujtimore mbahet në  Qendrën  e Kulturës “Jehona e Dukagjinit” ndërkaq në ora, 12:30, bëhet zbulimi i Shtatores në sheshin “Ndue Përlleshi” në Klinë.

Kontrolloni gjithashtu

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj ka takuar farmacistët

Gjatë ditës së sotme, kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj ka ...