leoni

Kryetari Thaçi i shpall zgjedhjet për kryetar në komunën e Besianës dhe për atë në Mitrovicën Veriore mbahen me 29 nëntor 2020

Organizimi i zgjedhjeve lokale në Kosovë pritet t’i kushtojë buxhetit të vendit mbi 10 milionë euro

Organizimi i zgjedhjeve lokale në Kosovë pritet t’i kushtojë buxhetit të vendit mbi 10 milionë euro, duke përfshirë këtu edhe balotazhin pasi pak kryetarë kanë gjasa të zgjidhen në rundin e parë. Kështu kanë bërë të ditur zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të cilët kanë thënë se çmimi i saktë mund të bëhet i ditur vetëm  pas përfundimit të procesit.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …