vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Paralajmërohet një konkurrencë shumë e fortë për zgjedhjen e kryetarit të ardhshëm të komunës së Prishtinës
Paralajmërohet një konkurrencë shumë e fortë për zgjedhjen e kryetarit të ardhshëm të komunës së Prishtinës

Paralajmërohet një konkurrencë shumë e fortë për zgjedhjen e kryetarit të ardhshëm të komunës së Prishtinës

Paralajmërohet një konkurrencë shumë e fortë për zgjedhjen e kryetarit të ardhshëm të komunës së Prishtinës, të cilën aktualisht e drejton, Shpend Ahmeti i Vetëvendosjes. Deri tani LDK-ja, AAK-ja dhe PDK-ja kanë paraqitur kandidatë për të cilët janë të sigurt se në fushatën për zgjedhjet lokale do ta mundin me vota kryetarin e tanishëm. AAK-ka ka kandiduar gazetarin, Arbër Vllahiu, LDK-ja ka dy konkurrentë të fortë, Vjosa Osmanin, femra  më e votuar në Kosovë dhe Ismet Beqirin ish-kryetar i komunës së Prishtinës në kohën e Ibrahim Rugovës. PDK-ja duket se do ta propozojë Blerand Stavilecin, po ashtu kuadër me reputacion politik e qeverisës.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për t'i shqyrtuar pikat e papërfunduara nga shtatë seancat e lëna në gjysmë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për t’i shqyrtuar pikat e papërfunduara nga shtatë seancat e lëna në gjysmë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të mbajtur seancat e lëna në gjysmë, ...