leoni

Partia FJALA

Partia FJALA: Srebrenica dëshmi e terrorizmit dhe gjenocidit mbi popullin boshnjak

Partia FJALA kujton 11 Korrikun e vitit 1995, ku forcat e regjimit të Serbisë ushtruan terrorizmin dhe gjenocidin më të madh në Srebrenicë në shekullin e fundit. Viktimë e këtij terrorizmi dhe gjenocidi ishte popullata civile boshnjake. Edhe populli ynë ishte viktimë e këtij regjimi terrorist të Serbisë. Por lufta e qëndrueshme e UÇK-së dhe mbështetja e NATOS-s, bën që ky regjim të largohet i poshtëruar nga Kosova.

Kontrolloni gjithashtu

Përplasja në mes të kryetares, Vjosa Osmani dhe kryekuvendarit, Glauk Konjufca, vë në dukje tensionet institucionale në Kosovë

Tensionet në mes ty dy institucioneve më të larta të shtetit të Kosovës dolën në …