Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Partia Socialdemokrate e Kosovës bëri të ditur se Policia ka arrestuar deputetin, Dardan Molliqaj
Visar Ymeri dhe Dardan Molliqaj rrëfehen para Adriatik Kelmendit dhe Baton Haxhiut

Partia Socialdemokrate e Kosovës bëri të ditur se Policia ka arrestuar deputetin, Dardan Molliqaj

Partia Socialdemokrate e Kosovës bëri të ditur se Policia ka arrestuar  deputetin, Dardan Molliqaj. Ai është arrestuar në banesën e tij dhe nuk ka qenë i paralajmëruar më herët për seancë apo paraqitje ne gjykatë. Ai është arrestuar për shkak të pjesëmarrjes në protestën për lirimin e deputetit, Albin Kurti, në vitin 2015. PSD-ja thotë se arrestimi ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore, sepse ajo protestë ka qenë e drejtë dhe e nevojshme”, thuhet në njoftimin e PSD-së. Partia Socialdemokrate kërkon lirimin e menjëhershëm të deputetit Dardan Molliqaj.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj-Stublla: Kryesimi i BE-së nga Gjermania moment kthese dhe definimi edhe për proceset e lidhura me Kosovën

Haradinaj-Stublla: Kryesimi i BE-së nga Gjermania moment kthese e definimi edhe për proceset e lidhura me Kosovën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, deklaroi të mërkurën se kryesimi i ...