Airport Adem Jashari
valamobile
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Të enjten mbahet Akademi politko-shkencore kushtuar veprimtarit, Ukshin Hoti, në 20 vjetorit të zhdukjes së tij
Tryeza përkujtimore, “Dritë për Ukshin Hotin”, mbahet më 16 maj 2019, në orën 16.00 në ambientet e Institutit Albanologjik, në Prishtinë

Të enjten mbahet Akademi politko-shkencore kushtuar veprimtarit, Ukshin Hoti, në 20 vjetorit të zhdukjes së tij

Të enjten me 16 maj 2016 në orën 12:00 nën patronatin kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj mbahet Akademi politko-shkencore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti me rastin e 20 vjetorit të zhdukjes së tij. Akademia mbahet në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren. Në orën 11:45 bëhen homazhe tek shtatorja e Ukshin Hotit në Universitet. Në orën 12:00 intonohet hymni kombëtar dhe ai shtetëror. Në orën 12:05 paraqitën kumtesa nga Smajl Latifi, kryetar i komunës së Rahovecit. Në orën 12:45 kumtesa nga prof. Martin Berishaj dhe prof. Sadri kiçmari, Besim Elshat e kumttesa të tjera.

 

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë

Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar 21-vjetorin e rënies së heroit të Kosovës, Myrtë ...