Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva në 38 vjetorin rënies në ballë të demonstratave të vitit 1981
Përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva në 38 vjetorin rënies në ballë të demonstratave të vitit 1981

Përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva në 38 vjetorin rënies në ballë të demonstratave të vitit 1981

Me rastin e 38 vjetorit të rënies në ballë të demonstratave të vitit 1981 të dëshmorëve të kombit Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva, më 2 prill 2019 në orën 12:00 mbahen homazhe në kujtim të jetës dhe veprës së tyre. Nderimet do të mbahen tek vendi i rënies së tyre (pllaka përkujtimore) afër Qeverisë së republikës së Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli takon ministrin e Shtetit për Punë të Jashtme të Katarit, Soltan bin Saad Al-Muraikhi

Ministri i Jashtëm Behxhet Pacolli takon ministrin e Shtetit për Punë të Jashtme të Katarit, Soltan bin Saad Al-Muraikhi

Zëvendëskryeministri i parë në detyrë i Kosovës, Behxhet Pacolli është takuar të dielën me ministrin ...