Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Politikanëve të Kosovës u duhen ndërmjetësues kur bisedojnë me krerët e Serbisë edhe kur negociojnë me njëri-tjetrin
Njëra nga temat e takimit mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pritet të jetë çështja e dialogut Kosovë Serbi

Politikanëve të Kosovës u duhen ndërmjetësues kur bisedojnë me krerët e Serbisë edhe kur negociojnë me njëri-tjetrin

Politikanëve të Kosovës u duhen ndërmjetësues edhe kur bisedojnë me krerët e Serbisë edhe kur nuk arrijnë të merren vesh njëri me tjetrin. Këta politikanë gjysmakë, servilë, frikacakë dhe të papërgjegjshëm, nuk e durojnë njëri- tjetrin, por pajtohen që dikush tjetër të vendos për mosmarrëveshjet e tyre,  apo ujditë për ta ndarë pushtetin, sikur po ndodh  për më shumë se tre muaj mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Kërkesa që ngërçin politik ta zgjidhin ambasadorët e vendeve të Quintit, apo zyra e Bashkimit Evropian, apo përfundimisht ambasadori Kosnett,  sikur e kishte zgjidhur  dikur e në një kohë kryetaren e  Kosovës përmes  një zarfi,  ish ambasadori Kris Dell, një gjendje e tillë  gjendje rezignuese,  në vetvete është pranim i paaftësisë për të vendosur dhe  ka të bëjë me mosbesimin ndaj njëri tjetrit, ka të bëjë me frikën e mashtrimit nga njëri tjetri, ka të bëjnë me mungesën elementare të burrërisë, seriozitetit e vendosmërisë… (RKL)

Kontrolloni gjithashtu

AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

AAK organizon sot tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, ...