tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Dy tërmete të fuqishme në Shqipëri, lëkundja e parë ka qenë mjaft e fortë

Dy tërmete të fuqishme në Shqipëri, lëkundja e parë ka qenë mjaft e fortë

Rreth orës 21:10 minuta të së martës është regjistruar një lëkundje e fortë tërmeti në Shqipëri. Menjëherë pas tërmetit, ka reaguar edhe ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit tërmeti ishte me magnitudë 4.8 me thellësi 7 km. Ndërkohë sipas IGJEUM epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në veri të fshatit Bubq. Ministria e Mbrojtjes njofton se sipas komunikimeve me prefekturat, nuk raportohen dëme. Po ashtu njoftohet se komunikimi ka vijuar nga AKMC, Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.

Kontrolloni gjithashtu

Bodo Weber: Lajçak është njeriu i gabuar për ta udhëhequr dialogun Kosovë-Serbi për shumë arsye

Bodo Weber: Lajçak është njeriu i gabuar për ta drejtuar dialogun Kosovë-Serbi për shumë arsye

Miroslav Lajçak është njeriu i gabuar për ta udhëhequr dialogun Kosovë-Serbi në emër të Brukselit, ...