Protestë në Itali kundër mbajtjes së G7-tës

Protestë në Itali kundër mbajtjes së G7-tës

Pas përfundimit të Samitit G7 në Sicili, është mbajtur një protestë kundër G7-tës, ku ka pasur përleshje mes demonstruesve dhe policisë, raportojnë mediat italiane. Oficerët e policisë u përleshën me pjesëmarrësit e protestës e organizuar nën moton “Jo G7”, transmeton KosovaPress.

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …