Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj i falënderon 62.111 votuesit nga vendi e diaspora, që i besuan Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve, ka ka thënë se vendi ynë zhvilloi zgjedhje me standarde të larta demokratike, që ngritën pozicionin e Kosovës në arenën ndërkombëtare. Haradinaj përmes një postimi, ka falënderuar 62.111 votuesit nga Kosova e diaspora, që i besuan Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. “Ju, që përkundër propagandave të qarqeve të ndryshme me të cilat vazhdimisht u sulmua Aleanca, e që nuk u argumentuan asnjëherë, vazhduat të na besoni, ashtu siç e kthyem besimin tuaj me punë, duke i dhënë vendit Ushtrinë, tapitë e Trepçës, pavarësinë energjetike e shumë të tjera, vazhdoni të besoni në ne”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …