Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj: Vazhdimi i misionit të UNMIK është vazhdim i konfuzionit për të gjithë në Kosovë e më gjerë

Qëndrimi zyrtar i  Amerikës i shprehur dje në OKB  konstaton se ka  ardhur koha që misioni i UNMIK-ut në Kosovë të përfundojë. Një mendim të tillë ka edhe kreu i AAK-së Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se ndërprerja e këtij misioni do të krijonte qartësi institucionale. “Vazhdimi i misionit të UNMIK është vazhdim i konfuzionit për të gjithë. Ndërprerja e mandatit të këtij misioni është i nevojshëm dhe krijon qartësi institucionale”, ka shkruar Haradinaj në një postim të tij.

 

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …