Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Recep Tayyip Erdogan e uron Avdullah Hotin me rastin e zgjedhjes se tij kryeministër i Kosovës
Recep Tayyip Erdogan e uron Avdullah Hotin me rastin e zgjedhjes se tij kryeministër i Kosovës

Recep Tayyip Erdogan e uron Avdullah Hotin me rastin e zgjedhjes se tij kryeministër i Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar një telegram urimi nga Recep Tayyip Erdogan, kryetar i Turqisë. Në këtë telegram urimi thuhet: I nderuar Kryeministër. Në emrin tim dhe të popullit tim, me ndjenjat më të përzemërta ia uroj Shkëlqesisë suaj marrjen e postit të Kryeministrit pas votimit të mbajtur sot në Kuvendin e Kosovës. Ju uroj suksese në misionin tuaj të ri. Turqia edhe më tutje do të vazhdoj të ju mbështesë në punët tuaja të cilat do ti realizoni  për një Kosovë të fortë dhe të prosperuar. Solidariteti midis vendeve tona ka fituar rëndësi në luftën kundër pandemisë COVID-19 e cila ka kapluar tërë botën. Shpresoj që furnizimet mjekësore, të cilat i kemi dërguar kanë kontribuar në luftën e Kosovës kundër pandemisë COVID-19. Ju përcjell ngushëllimet e mia për vëllezërit tanë kosovarë që humbën jetën për shkak të pandemisë ndërsa të prekurve u uroj shërim sa më të shpejtë.

Kontrolloni gjithashtu

IKSHPK sërish i bënë apel qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi e të mos dalin në rrugë e sheshe

Njoftohet edhe për katër viktima tjera nga koronavirusi

Njoftohet se gjatë ditës së sotme kanë vdekur edhe katër pacient të tjerë të infektuar ...