kek
Airport Adem Jashari
MIT
valamobile
akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me bojkotim e dy partive më të mëdha opozitare LDK-së e Lëvizjës Vetëvendosje
Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me bojkotim e dy partive më të mëdha opozitare LDK-së e Lëvizjës Vetëvendosje

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me bojkotim e dy partive më të mëdha opozitare LDK-së e Lëvizjës Vetëvendosje

Seanca e rregullt e Kuvendit ka filluar me bojkotim nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje. Këto dy parti kanë kërkuar që fillimisht të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga opozita. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se opozita ka kërkuar një seancë për të diskutuar korrigjimin e kufirit. Ndërsa shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjfuca ka thënë se veprimet e kryetarit janë kundër kushtetuese dhe në seancën e jashtëzakonshme, opozita ka bërë një rezolutë që do t’ia ndaloj. “Po i kontribuoni një presidenti i cili ka kallxu haptas çka po don me bo. Ai po don me shkel kushtetutën e Kosovës, më 7 shtator i dështoj takimi me Vuçiqin por me 24 ka me vazhdu. Ju po bëheni pjesë e planeve të presidentit”, ka deklaruar Konjufca.

Kontrolloni gjithashtu

Të premten në Drenoc të Rahovecit shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Të premten në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...