KEK
Fillimi / Lajmet / Shaqir Totaj thotë se Partia Demoratike e Kosovës nuk e ka prioritet përfshirjen në qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti
Shaqir Totaj thotë se Partia Demoratike e Kosovës nuk e ka prioritet përfshirjen në qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti

Shaqir Totaj thotë se Partia Demoratike e Kosovës nuk e ka prioritet përfshirjen në qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë se ky subjekt politik nuk e ka prioritet përfshirjen në qeverinë Hoti dhe se ka theksuar se PDK-ja do të qëndrojë në opozitë. “PDK-ja nuk e ka prioritet çështjen e hyrjes në qeveri. Ne e respektojmë vendimin e qytetarëve që është dhënë më 7 tetor si dhe deklaratën e kryetarit Veseli, i cili ka thënë se PDK-ja do të qëndrojë në opozitë”, është shprehur ai. Totaj ka thënë se zgjedhjet e reja duhet të jenë opsioni i fundit për Kosovën. Ai ka thënë se të gjithë aktorët politikë duhet të kenë një qasje konstruktive për një zgjidhje tjetër para se të mendojnë për zgjedhje të reja.

Kontrolloni gjithashtu

Gjermania ka dhënë leje për vazhdimin e ndërtimit të gazsjellësit Rjedha Veriore 2 - nga Rusia, pavarësisht kundërshtimit të Amerikës

Gjermania ka dhënë leje për vazhdimin e ndërtimit të gazsjellësit Rjedha Veriore 2 – nga Rusia, pavarësisht kundërshtimit të Amerikës

Autoritetet gjermane kanë dhënë leje për vazhdimin e ndërtimit të gazsjellësit Rjedha Veriore 2 – ...