leoni

Shqiponja (Jabllanica) e Dushkajës festoi 25-vjetorin e çlirimit dhe nderoi veprën atdhetare të të rënëve në luftën për liri

Shqiponja (Jabllanica) e Dushkajës – kjo fole e atdhetadashurisë dhe dëshmi e qëndresës së pamposhtur në luftën kundër pushtuesit deri në çlirimin e saj, sot, me 17 maj, me një tubim madhështor ku i pranishëm ishte edhe kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, festoi 25-vjetorin e çlirimit dhe nderoi veprën atdhetare të të rënëve në luftën për liri, që prehen të qetë në Kompleksin Përkujtimor të Dëshmorëve në Shqiponjë.

Lavdia e tyre do të jetojë me shekuj!

Mund të jetë një imazh i turmë

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i italian dhuron pajisje teknologjike për SHFMU ’12 Prilli’ në Vërmicë”

Sot, në një ceremoni të veçantë në SHFMU “12 Prilli” në Vërmicë, një donacion i …