KEK
Fillimi / Institucionet / Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit dymbëdhjetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit dymbëdhjetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit dymbëdhjetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19. Rastet pozitive janë: një nga Baballoqi, një nga Carrabregu i Ulët, gjashtë nga Deçani, dy nga Irzniqi, një nga Isniqi dhe një nga Lloqani. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 246 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 170 të shëruar plotësisht, 11 kanë humbur jetën dhe 65 raste janë akoma aktive.

Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaske

#PastroDuart

#MbajDistance

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Vitisë rehabiliton rrugën që lidh fshatrat Vërban e Begracë

Banorët e fshatrave të Komunës së Vitisë dhe asaj te Kaçanikut, do të kenë mundësinë ...