kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Sot dorëzohet në Prokurori kontingjenti i 12-të i padive të bëra nga qytetarët për krimet serbe në Kosovë
Sot dorëzohet në Prokurori kontingjenti i 12-të i padive të bëra nga qytetarët për krimet serbe në Kosovë

Sot dorëzohet në Prokurori kontingjenti i 12-të i padive të bëra nga qytetarët për krimet serbe në Kosovë

Zyra për mbledhjen dhe dokumentimin e dokumenteve të krimeve të luftës në Komunën e Gjakovës gjatë periudhës 1998-1999, sot dorëzon kontingjentin e dymbëdhjetë të padive të bëra nga qytetarët e kësaj komune ndaj serbëve të dyshuarve për krime lufte. Bashkangjitur padive të qytetarëve, do të dorëzohen dëshmitë, dokumentet e gjetura të policisë dhe ushtrisë serbe, të cilët kanë operuar në këtë komunë. Dorëzimi i padive dhe dokumenteve do të bëhet në Departamentin për Krime Lufte në Prokurorinë Speciale në Prishtinë.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër, Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...