KEK
Fillimi / Institucionet / Sot dy të shëruar dhe një rast i ri me covid-19 në Malishevë

Sot dy të shëruar dhe një rast i ri me covid-19 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë shëruar dy persona të cilët paraprakisht kanë qenë të prekur me covid-19 dhe është regjistruar një rast i ri. Këto të dhëna janë të konfirmuara në komunikimin e rregullt të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK). Numri i rasteve aktive në Komunën e Malishevës, është 7 raste. Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga data 14 mars 2020, e deri më sot, janë regjistruar 247 persona të prekur me covid-19, prej tyre 217 persona janë shëruar, 23 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 7 persona.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Vitisë, publikon listën e përfituesve të bursave të studentëve, kryetari Haliti rrit numrin e përfituesve nga 140 në 213

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti përmes një vendimi ka vendosur që të rritet ...