KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në orën 15.30, në varrezat e Mitrovicës varroset veprimtari i LPK-së, Vesel Bajraktaraj
Sot në orën 15.30, në varrezat e Mitrovicës varroset veprimtari i LPK-së, Vesel Bajraktaraj

Sot në orën 15.30, në varrezat e Mitrovicës varroset veprimtari i LPK-së, Vesel Bajraktaraj

Ka ndërruar jetë veprimtari i LPK-së dhe poeti popullor, Vesel Bajraktaraj. Kohë më parë është përuruar libri i tij  ‘Rruga e përflakur” ku janë prezantuar  poezi kushtuar bashkëveprimtarëve, dëshmorëve e veteranëve të Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Vesel Bajraktaraj ishte poet popullor dhe veprimtar i Lëvizjes Popullore të Kosovës. Varrimi  i të nderit bëhet  sot në varrezat e Mitrovicës, në orën 15.30 minuta.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu: Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për lirimin nga puna të grave shtatëzëna nga institicionet publike edhe ato private

Albulena Haxhiu: Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për lirimin nga puna të gjitha grave shtatëzëna

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka bërë me dije se Qeveria ka marrë vendim për ...