KEK
Fillimi / Lajmet / Sot nuk shënohet asnjë rast i vdekjes, nga virusi korona 12 qytetarë shërohen dhe 10 raste të reja konfirmohen
Nga testimi i 1.944 mostrave 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin koron, kurse 3 pacientë janë shëruar

Sot nuk shënohet asnjë rast i vdekjes, nga virusi korona 12 qytetarë shërohen dhe 10 raste të reja konfirmohen

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nga 1.848 testime, dhjetë qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar edhe 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.186. Në total numri i rasteve aktive me Covid-19 është 184.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...