MIT
Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Supremja e refuzon ankesën e Vetëvendosjes për numërimin e 392 pakove të ardhura me vonesë nga diaspora
Supremja e refuzon ankesën e Vetëvendosjes për numërimin e 392 pakove të ardhura me vonesë nga diaspora

Supremja e refuzon ankesën e Vetëvendosjes për numërimin e 392 pakove të ardhura me vonesë nga diaspora

Gjykata Supreme ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje për numërimin e 392 pakove me fletëvotime të ardhura me vonesë nga diaspora në Komisionin Qendror Zgjedhor. Në arsyetimin e saj, Supremja thotë se ankesa e partisë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit Vetëvendosjes është e pabazuar dhe pas afatshme. Pasi sipas tyre, është paraqitur pas publikimit të rezultateve të përgjithshme nga KQZ.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...