KEK
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Jemi falënderues për përkushtimin e jashtëzakonshëm të SHBA-ve për paqe në rajon
Thaçi

Thaçi: Jemi falënderues për përkushtimin e jashtëzakonshëm të SHBA-ve për paqe në rajon

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pasi që SHBA-të caktuan një takim të dytë në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka thënë se e mirëpret takimin në SHBA, në kuadër të negociatave mes Kosovës dhe Serbisë. Tutje, kryetari ka shtuar se Kosova është falënderuese për përkushtimin e saj për paqe dhe stabilitet në rajon. Kujtojmë se Thaçi planifikohej që të merrte pjesë në takimin e parë që do mbahej më 27 qershor në Uashington, por që pas publikimit të aktakuzës nga Specialja, i njëjti u anulua.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli gjatë takimit me të rinjtë në Kaçanik, ka thënë se ...