kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Institucionet / U përurua ndriçimi publik për skaj të rrugës Viti-Drobesh

U përurua ndriçimi publik për skaj të rrugës Viti-Drobesh

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka bërë përurimin e ndriçimit publik përgjatë rrugës kryesore Viti-Drobesh. Me këtë rast në përurimin e këtij projekti kanë marrë pjesë edhe disa qytetarë të cilët e kanë mirëpritur vendosjen e ndriçimit publik por edhe ndërtimin e trotuarit përgjatë kësaj rruge. Kryetari Haliti ndër tjerash potencoi se Komuna e Vitisë, mbetet e angazhuar të realizoj projekte të shumta dhe theksoj se ndriçimi publik dhe trotuari ndikojnë pozitivisht në sigurinë e qytetarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Takohen kryetarët e dy komunave, Deçanit dhe Plavës ,rruga Deçan-Plavë cilësohet te jetë projekt shekullorë dhe vepër jetësorë

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj me bashkëpunëtorë dhe zyrtar të Ministrisë së Infrastrukturës, ...