Valdete Bajrami: Sa e nevojshme është që PDK-ja dhe LDK-ja të shkojnë në opozitë

Valdete Bajrami: Sa e nevojshme është që PDK-ja dhe LDK-ja të shkojnë në opozitë

Anëtarja e Kryesisë së Nismës, Valdete Bajrami, ka thënë se debatet që do të zhvillohen mes pozitës dhe opozitës, po shihet qartë se PDK dhe LDK duhet të shkojnë në opozitë. “Definitivisht debatet që po zhvillohen në mes të pozitës dhe pozitës, pasi që s’po i vjen radha opozitës fare, e tregon shumë mirë se sa e nevojshme është që këto dy parti të shkojnë në opozitë. Deri sa PDK, LDK përplasen mes vete i lus të vazhdojnë kështu sepse përfundimisht punën opozitës veç po ia kryen për fushatë”, ka shkruar Bajrami në një postim të saj.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …