Fillimi / Lajmet / Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë sepse e drejtë dhe e pastër ka qenë lufta çlirimtare
Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë sepse e drejtë dhe e pastër ka qenë lufta çlirimtare

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë sepse e drejtë dhe e pastër ka qenë lufta çlirimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e kryetarit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë e fituar e Kosovës. Në ditën kur Thaçi pritet të intervistohet në Hagë, Veseli ka shkruar se Kosova do të dalë fitimtare pasi lufta e UÇK-së ishte e arsyeshme dhe e pastër. “Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës, në të cilën sërish do të jemi bashkë me vëllain tim nga lufta, Hashim Thaçi. Sepse e drejtë, e pastër dhe triumfuese ishte edhe lufta jonë çlirimtare. Prandaj, po, dielli do të lindë përsëri”, ka shkruar Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...