Krye parlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se ka dorëzuar kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili do të hetojë listat

Veteranët e Dukagjini kanë protestuar para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë

Veteranët e Dukagjini kanë protestuar para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë. Ata i kanë dhënë ultimatum Prokurorisë deri më 8 tetor 2018 që të hedh poshtë aktakuzën, në të kundërtën paralajmërojnë protesta jo paqësore. Vlerësojnë se kjo është një padrejtësi e radhës që po u bëhet. Ata ankohen se po përjetojnë persekutim nga institucionet e drejtësisë. Veteranët e Dukagjinit  thonë se shteti për të cilin dhanë gjithçka po i ofendon para familjes. Nëse territori ynë rrezikohet ne do të luftojmë prapë. Duke kërkuar që të miratohet Ligji për Vlerat e Luftës dhe të ndryshohet Ligji për veteranët, ata kërkojnë reflektim nga institucionet në të kundërtën paralajmërojnë protesta të tjera.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …