KEK
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja: Nuk do të lejojmë miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, as AKS-në
Vetëvendosja nuk ka marrë pjesë në “tryezën për dialogun politik”, organizuar nga BRPG

Vetëvendosja: Nuk do të lejojmë miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, as AKS-në

Lëvizja “Vetëvendosje” ka paralajmëruar se nuk do të lejojë miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi dhe as Asociacionin e Komunave Serbe në veri të vendit.  Kjo parti, e cila  nuk ka organizuar protesta që nga 17 shkurti i këtij viti paralajmëron që  në ditët në vijim, të veprojë energjikisht me qëllim për t’i kundërshtuar marrëveshjet për Asociacionin me Serbinë dhe Demarkacionin me Malin e Zi. Sipas burimeve nga Vetëvendosja bëhet e ditur se në kohën kur pritet ratifikimi i Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi në Kuvendin e Kosovës, deputetët e kësaj partie  do të kthehen në Kuvend për ta kundërshtuar këtë Marrëveshje, e cila, i humb vendit mijëra hektarë tokë, ndërsa Asociacioni shkëput përfundimisht një pjesë të Kosovës duke futur Serbinë brenda territorit tonë.

Kontrolloni gjithashtu

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit nënshkruan marrëveshje me Fondacionin e Milleniumit të Kosovës për kualitet të ajrit

MEA nënshkruan marrëveshje me Fondacionin e Milleniumit të Kosovës për kualitet të ajrit

Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot u nënshkrua një Marrëveshje Mirëkuptimi mes ministrisë dhe ...